Загальновідомо, що однією з основних причин відмов електроустаткування є збої та перешкоди у мережі. Акумуляторні батареї для сучасних джерел безперебійного живлення (скорочено ДБЖ) є єдиними готовими до роботи батареями, які можуть використовуватися принаймні рік. Це має на увазі, що батарея не вимагає регенерації, відновлення після короткого замикання та має високу ємність.
Джерело безперебійного живлення Prel.prom.ua/g653550-dzherela-bezperebijnogo-zhivlennya - це пристрій, який дозволяє вашому обладнанню, такому як опалювальний котел або комп'ютер, працювати від батарей протягом певного періоду часу. Тому у разі відключення електроенергії або виходу за межі норми мережі ДБЖ буде видавати потужність у повній відповідності до всіх норм, що допоможе уникнути виходу з ладу котла та інших небажаних наслідків проблем із живленням.
Призначення та додаткові функції
Можливості сучасних ДБЖ не обмежуються перемиканням живлення підключених пристроїв на живлення від акумуляторів під час короткочасного вимкнення електроенергії.
- Деякі додаткові функції сучасних пристроїв: стабілізація напруги (у джерелах живлення подвійного перетворення та лінійно-інтерактивних);
- Частотний фільтр та імпульсний шум; "Холодний старт", що дозволяє включити прилад при відключенні електроенергії (коли пристрій знаходиться в автономному режимі);
- Звукова і світлова індикація стану енергосистеми (відображення рівня та частоти вхідної та вихідної напруги, фактичної споживаної потужності навантаження тощо); Таймер для вимикання/вмикання навантаження у заданий час;
- Зображення функції ДБЖ Синхронізується з ПК, організує віддалений моніторинг та керування обладнанням енергосистеми.
Чому необхідно використовувати акумуляторні батареї для джерел безперебійного живлення
Акумулювання електроживлення від джерел безперебійного (далі ІБ) відрізняється від традиційного ІБ, для якого найбільш важливими є самі акумулятори, а не їхнє енергоспоживання. Зокрема, сучасні батареї відрізняються тим, що вони отримують електроживлення від змінного електричного струму (від електричної мережі), який не тільки генерується різними моделями ІБ (наприклад, DELTA 50), але й циркулює (у тому числі протягом накопичення заряду) між батареями.
Коли напруга електроживлення змінюється, ІБ повинні підтримувати батарею у постійній готовності до нового високого рівня напруги. Якщо батареї постійно працюють із змінною напругою, вони зрештою "зношуються" і повністю втрачають ємність, що призводить до швидкого виходу з ладу батареї. Крім того, якщо акумулятор в ІБ працює в процесі накопичення заряду, батареї також швидше втрачають електричний заряд, ніж батареї, що не беруть участь у цьому процесі. З появою ІБ без циклів відновлення енергії, батарея стає безпечнішою.
Наприклад, батареї, що використовуються для живлення 24 В постійного струму, автоматично підтримують ємність у повному діапазоні при 1000 В змінного струму. У той же час батареї, що застосовуються для забезпечення живлення 24 В змінним струмом з низькою швидкістю, забезпечують більший резерв часу в електричній мережі.
Тому нові джерела безперебійного електроживлення (Джерела безперебійного живлення) повинні забезпечити додаткову ємність батарей для того, щоб забезпечити при використанні ІБ безперервний обмін напругою з мережею. Іншими словами, батареї ІБ мають певну ємність, щоб компенсувати втрати енергії в процесі експлуатації та, таким чином, зберегти працездатність та в змозі здійснювати безперебійне електроживлення.